Roy van den Akker
Wat is je geboortedatum?9 juli 1981
Wat is je geboorteplaats en huidige woonplaats?
Ik ben geboren in Delft en daar woon ik nu nog steeds.
Hoe ben je bij Jeans terecht gekomen?
Via audities, ik had via Richard Rodermond en Gertjan Heuvelmans (met wie ik samen heb meegedaan aan de finale van het songfestival) wat informatie ingewonnen over Jeans en het leek me erg leuk om te doen. Dus heb ik me ingeschreven voor de audities van Jeans.
Je bent dit jaar een van de vele nieuwe gezichten bij Jeans. Vertel eens wat over jezelf en wat je zoal hiervoor gedaan hebt.
Hiervoor heb ik gestudeerd op het conservatorium in Rotterdam. Maar ik ben begonnen met zingen op m'n negende bij jongenszanggroep "De Buddy's" uit Delft. Met die groep heb ik bijna in heel Europa opgetreden en ook zelfs in Amerika en Zuid-Afrika. In die tijd heb ik verschillende radio-, tv- en reclamejingles ingezongen, o.a. de begintune van de Miniplaybackshow. Daarna heb ik in een Duitse boyband gezeten waarmee ik een platencontract had bij Sony Columbia, alleen deze groep is helaas geflopt.Vorig jaar heb ik 2 concerten gedaan in Hong Kong in een musicalconcert genaamd "East Meets West" samen met Claudia de Graaf en onder leiding van Maurice Luttikhuis die het concert had geproduceerd. En nu ga ik Jeans 13 doen waar ik veel zin in heb!
Waarom heb je juist voor Jeans gekozen?
Omdat ik de combinatie van zang en dans heel erg leuk vind, omdat je in Jeans solozanger bent maar tegelijkertijd ook achtergrondzanger, danser en entertainer. Ik vind het leuk om mensen te vermaken en ik zie Jeans ook als een hele goede leerschool waarin je jezelf goed kan ontwikkelen als artiest.
Als je ooit een hoofdrol in een grote musical zou mogen spelen welke musical en rol zou dat dan zijn?
In de musical Aïda de rol van Radames of de rol van Chris in Miss Saigon.
Als je niet in dit vak terecht was gekomen, wat had je dan nu voor werk gedaan?
Dan had ik waarschijnlijk in een bar gewerkt als barman en dan was ik later een eigen bar begonnen, want ik ben gek op gezelligheid, de horeca en met veel verschillende mensen omgaan.
Zie je Jeans als een soort leerschool of vind je dat het ook iets is wat je zou doen als je al een 'oude rot' in het vak bent?
Ik zie Jeans zeker als een leerschool, maar ik zie het mezelf ook echt wel jaren doen als ik een "ouwe rot" ben, want mensen entertainen daar blijf ik van houden en met Jeans entertain je mensen op een super manier!
Wie zou/had je het liefst in levende lijve willen ontmoeten en waarom?
Michael Jackson en Freddie Mercury, omdat dat echt mijn voorbeelden zijn. Ik vind hun fantastische artiesten, ieder op hun eigen manier. Ik heb veel bewondering voor hun daarom zou ik ze graag willen ontmoeten. De ultieme artiest is denk ik een combinatie van die 2 artiesten, de stem van Freddie en de dans van Michael.
Wat wil je in de toekomst nog gaan doen?
Alles wat er op mijn pad komt qua muziek en theater wat ik leuk vind.
Ik zou je nu graag wat keuzes willen stellen. Vertel me wat je zou kiezen en zeg eventueel waarom.
- Zang of dans
Zang, daar ben ik beter in en daar kan ik meer in kwijt. - Optreden voor een klein of groot publiek
Groot publiek! I love a big applause! - Auto of openbaar vervoer
Nu nog openbaar vervoer, maar binnenkort auto; ik ben druk bezig met m'n rijbewijs halen. - Een avond optreden of een avond thuis voor de TV
Een avond optreden!!!!!! - Wat vind je erger: stress voor de voorstelling of tijdens de voorstelling in de fout gaan
Tijdens de voorstelling in de fout gaan; ik kan niet tegen fouten die ik maak. Ik ben soms een beetje perfectionistisch. - Zon of sterren
Zon. - Vakantie in eigen land of vakantie in het buitenland
Vakantie in het buitenland, ik ben een mooi weer mens en in Nederland weet je het maar nooit met het weer.
Beste eigenschap: Ik ben nooit chagrijnig en altijd vrolijk gestemd
Slechtste eigenschap: Ik kan me heel erg irriteren en boos maken als mensen schijnheilig zijn terwijl ik me daar eigenlijk niet druk over moet maken.
Beste aankomende artiest(en): Vader Abraham. Nee geintje, ik weet het eigenlijk niet.
Mooiste plekje van de wereld: Tot nu toe Zuid-Afrika. Ik ben nog niet overal geweest waar ik wil zijn geweest.
Grootste blunder: Dat ik een keer toen ik een beetje dronken was bij m'n ouders in bed ben gestapt in plaats van m'n eigen bed!
Houdt van: Eten, sporten en m'n vriendin
Hekel aan: Slecht weer, Hollands eten en schijnheilige mensen
Lievelingseten: Italiaans rules!
Wil je als afsluiting nog iets tegen de Jeans-fans zeggen? Ik hoop dat jullie de show van Jeans 13 leuk vinden en ik hoop iedereen snel te zien tijdens een drankje in de foyer van een theater! Doei!