Eileen Schilder

Eileen Schilder Wat is je geboortedatum?
22 november 1977

Wat is je geboorteplaats en huidige woonplaats?
Ik ben in Weesp geboren en getogen. Ik heb tussendoor een paar jaar in Almere gewoond, maar ben inmiddels weer heerlijk terug in Weesp.

Hoe ben je bij Jeans terecht gekomen?
Ik werkte al met de groep Blue Denim onder leiding van de Stichting Jeans. Ik had vernomen dat er audities zouden plaatsvinden. Ik heb mijn CV en foto toegestuurd en ben naar aanleiding van de audities aangenomen. Inmiddels ben ik niet meer weggeweest!

Je bent een van de oude gezichten bij Jeans. Vertel eens wat over jezelf en wat je zoal hiervoor gedaan hebt.
Ik zal eerst even heel kort zijn...
Ik ben opgegroeid in Weesp in een heel leuk gezin: met mijn ouders en mijn zus.
Ik woon momenteel weer bij mijn ouders met mijn lieve hondjes Hobie (een Golden Retriever) en Bean (een Mopshondje). Maar laten we het over mijn "carrière" hebben.....
Op 16-jarige leeftijd heb ik besloten de Academie voor Lichte Muziek te Hilversum te gaan doen. Deze opleiding duurde 2 jaar en heb ik met veel plezier en succes afgerond. Ik heb hier en daar solo-optredens gedaan en wat koorsessies, maar het begon pas echt te lopen toen ik een talentenjacht won in Gooiland. Ik werd benoemd tot Talent 2000. Vervolgens werd ik gebeld of ik zou willen deelnemen aan het Nationaal Songfestival met de groep Splash (bij een aantal van de fans van Jeans wel bekend!). Natuurlijk wilde ik dat. Ik werd aangenomen en de drukte begon. Ahoy was echt een gave ervaring. Na het Songfestival heb ik heel erg veel werk gekregen: optredens met Splash, solo optredens, koorsessies en ik deed een dinnershow.
In 2001 heb ik wederom deelgenomen aan het Nationaal Songfestival. Met Friday Night Fever. Dit was echt een hele gezellige tijd. En zo ging het allemaal verder en verder. En nu sta ik in Jeans!

Waarom heb je juist voor Jeans gekozen?
Ik wist zeker dat ik het leuk zal vinden. Ik deed al Blue Denim en in grote lijnen is dit best vergelijkbaar. Het verschil is dat Jeans een grote productie is en veel zwaarder is. Verder heb ik twee maal een première bijgewoond en dat had mij ontzettend enthousiast gemaakt.

Als je ooit een hoofdrol in een grote musical zou mogen spelen welke musical en rol zou dat dan zijn?
Op de een of andere manier denk ik daar eigenlijk iet zo heel erg over na. Ik zie de rollen natuurlijk wel voorbij komen, maar denk dan steeds dat het niets voor mij is. Ik ben bang dat ik het directe contact, tijdens de show, met het publiek ga missen. En daarmee ben ik bij Jeans heel erg verwend.Laat ik het erop houden dat er misschien wel eens iets langs komt, maar dat ik nu niet zou weten wat!

Als je niet in dit vak terecht was gekomen, wat had je dan nu voor werk gedaan?
Vroeger wilde ik chirurg worden, maar nadat ik in een biologieles in rare dingen moest gaan snijden was ik daar snel van genezen. Ik heb ook nog 1 jaar de HEAO gedaan, maar dat was het ook niet. Ik heb eerder gewerkt op Personeelszaken. Dat vond ik toch wel heel leuk. Dus misschien denk dat ik daar dan voor gegaan zou zijn. Ach, eigenlijk weet ik het helemaal niet! Mijn hobby is mijn werk. Die luxe heeft niet iedereen. Ik wist al heel vroeg wat ik wilde, dus was de rest al niet zo interessant meer!

Zie je Jeans als een soort leerschool of vind je dat het ook iets is wat je zou doen als je al een 'oude rot' in het vak bent?
Ik zie Jeans zeker als een leerschool, maar ik denk dat alles wat je doet een leerschool moet zijn. Overal, zelfs van de kleinste dingen, kun je van groeien.
Tja...oude rot…ben er inmiddels zelf een binnen Jeans. Maar ik kan het gewoon niet opgeven. Zowel op het toneel als achter de schermen brengt dit werk mij zoveel voldoening. Op het toneel houdt het voor mij uiteraard echt een keer op, maar het zou heel mooi zijn als ik het achter de schermen in ieder geval nooit hoef op te geven. Jeans zit in mijn hart, dus wie weet!

Wie zou/had je het liefst in levende lijve willen ontmoeten en waarom?
Celine Dion. Zij brengt prachtige muziek en ze lijkt me zo leuk. Verder zou ik het eigenlijk niet weten. Er zijn vast heel veel interessante mensen op deze wereld.

Wat wil je in de toekomst nog gaan doen?
Ik wil piano en gitaar leren spelen, mijn eigen muziek schrijven, nog meer CD's opnemen en dan heel beroemd worden. Dat is nog steeds mijn grootste droom.
Verder wil ik graag in een eigen theaterproductie spelen.
Ik zie wel wat er verder nog op mijn weg komt.

Ik zou je nu graag wat keuzes willen stellen. Vertel me wat je zou kiezen en zeg eventueel waarom.

  • Zang of dans
    Zang, dat is mijn grootste passie
  • Optreden voor een klein of groot publiek
    Een groot publiek. Hoe groter het publiek, hoe groter de kick
  • Auto of openbaar vervoer
    Auto. Lekker onafhankelijk van het openbaar vervoer. Er is altijd wel wat met de vertrektijden ofzo. De auto is altijd makkelijk en staat altijd voor de deur.
  • Een avond optreden of een avond thuis voor de TV
    In principe een avond optreden, maar het avondje voor de buis is in hele drukke tijden ook wel eens heerlijk
  • Wat vind je erger: stress voor de voorstelling of tijdens de voorstelling in de fout gaan
    Stress voor de voorstelling. In mijn ogen is stress altijd slecht voor je. Gezonde spanning voor een voorstelling heb je nodig, maar stress in ongezond. Een foutje kun je altijd maken, dat is menselijk. Leuk is het niet, maar het kan gebeuren.
  • Zon of sterren
    Dit is een moeilijke. Maar ik ga voor zon. Heerlijk die warme zonnestralen op je lijf. En het brengt zoveel gezelligheid buiten.
  • Vakantie in eigen land of vakantie in het buitenland
    Buitenland. Het landschap is er zo mooi, met al die bergen. En natuurlijk de heerlijke warme landen. En het heeft wel wat dat je een andere taal moet spreken en dat je in een land bent met een totaal andere cultuur. Toch jammer dat de euro het gereken met de valuta in veel landen heeft weggenomen!
Tot slot een aantal korte vragen en antwoorden

Beste eigenschap:
zelfverzekerd

Slechtste eigenschap: soms iets te afwachtend

Beste aankomende artiest(en): ????????

Mooiste plekje van de wereld: Moet nog zoveel zien, dus daar kan ik nog geen antwoord op geven.

Grootste blunder: Ik ben een keer uitgegleden tijdens een dansje. Daar zat ik dan in mijn avondjurk, wijdbeens op het podium. Best gênant!

Houdt van: mijn ouders, zussie, hondjes etc, etc. Lekker eten, gezelligheid, zo nu en dan een bioscoopje of een avondje stappen. Ik hou van zoveel.

Hekel aan: onrechtvaardigheid en leugenaars

Lievelingseten: zuurkool met worst en biefstuk stroganoff van mijn mammie

Wil je als afsluiting nog iets tegen de Jeans-fans zeggen? Ik hoop dat jullie dit seizoen weer gaan genieten van de show. En dat ik en de andere leden van de cast voldoen aan jullie verwachtingen. Ik vind het echt te gek dat jullie al zoveel jaren trouwe aanhangers zijn van Jeans en hoop jullie allemaal te zien tijdens onze tour! Tot heel snel!